Teploty sa dotkli 38 °C, úľava prichádza od západu

Štvrtok bol mimoriadne horúci, v Mužli sa teplota dostala k 38 °C. Zo západu sa však na Slovensko konečne valí studený front. Kam spadnú teploty?

, 24.06.2021 17:30

VIDEO: Pozrite si predpoveď počasia s meteorológom Danielom Cibulom na piatok s výhľadom na víkend. Poradí vám tiež, kde sa okúpať, v ktorej vodnej nádrži je príjemne teplá voda a kde je ešte ľadová.

Na viacerých častiach Slovenska sa môžu počas štvrtkového poobedia až noci vyskytnúť búrky. Slovenský hydrometeorologický úrad (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa.

Varovanie druhého stupňa platí pre Bratislavský, Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Podľa SHMÚ môžu byť s búrkami spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 až 50 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 70 až 110 kilometrov za hodinu. „Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ varuje SHMÚ. Pri búrkach je možný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch.

Prvý stupeň varovania pred búrkami platí pre Banskobystrický, Košický, Nitriansky a Prešovský kraj. S búrkami môžu byť podľa SHMÚ spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Výstrahy pred búrkami platia od štvrtka 17.00 h do piatkových skorých ranných hodín.

chyba
Viac na túto tému: #počasie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy