Akákoľvek motivácia je dobrá, schvaľuje očkovaciu lotériu Lengvarský

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) schvaľuje tzv. očkovaciu lotériu. Akákoľvek motivácia je podľa neho dobrá. Povedal to vo štvrtok na brífingu v Dolnom Kubíne.

01.07.2021 14:28
lengvarský Foto: ,
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.
debata (29)

„Či už to bude motivácia tým, že človek môže cestovať, alebo bude mať voľný vstup do rôznych zariadení. Pre niekoho je možno motiváciou suma, ktorú dostane. Akákoľvek cesta je v poriadku. Áno, lotériu schvaľujem,“ podotkol šéf rezortu zdravotníctva.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) zdôraznil, že ide o jeden z krokov, ktorým chce vláda ochrániť obyvateľov pred treťou vlnou pandémie. Podľa jeho slov je Slovensko jednou z prvých krajín Európskej únie, ktorá robí opatrenia na to, aby tretia vlna mala čo najmenší zásah. V reakcii na kritiku niektorých opozičných poslancov v súvislosti s lotériou uviedol, že sa nebráni lepším riešeniam, no zatiaľ ich nepočuje. '

Igor Matovič Čítajte viac Matovič predstavil veľkú motiváciu pre nezaočkovaných. Bude lotéria s dvomi miliónmi eur a bonus

„Kritizovať nie je ťažké, ale vyriešiť – tam sa ukáže, či človek vie, o čom hovorí, alebo len frfle. Diskusia je dnes taká otvorená, ako nikdy na Slovensku nebola. Radi budeme počúvať ďalšie riešenia, ktoré sú podložené dátami, vyskúšané a dobré,“ skonštatoval Heger.

Štát chce finančne odškodňovať ľudí za to, že sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Podľa ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) sa tak má diať cez očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus. Matovičova vízia spočíva v jednom veľkom losovaní týždenne.

očkovanie, koronavírus Čítajte viac Štát vyhlásil vojnu delte. Peniazmi, výhodami pre očkovaných
29 debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie #Eduard Heger #koronavírus #Vladimír Lengvarský
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy