Remišová: Využili sme 100 dní vlády na prípravu zásadných reforiem

Strana Za ľudí vníma sto dní vlády Eduarda Hegera (OĽANO) ako reštart po ťažkom období pandémie nového koronavírusu.

10.07.2021 13:47
debata (24)

„Počas vlády Igora Matoviča sme sa sústredili na boj s pandémiou, teraz sa sústredíme na obnovu Slovenska po kríze,“ skonštatovala líderka strany a vicepremiérka Veronika Remišová. Vyzdvihuje tiež konsenzuálny prístup premiéra a orientáciu na výsledky.

Strana podľa Remišovej využila prvých 100 dní Hegerovej vlády na prípravu zásadných zmien a reforiem. Jednou z nich je odstraňovanie byrokracie pre občanov a podnikateľov. V tejto súvislosti poukázala na vládou schválený antibyrokratický zákon, ktorým sa ruší 21 okruhov potvrdení a výpisov, ktoré ušetria štyri milióny papierov a 40 miliónov eur ročne. Inovatívny prístup sa podľa nej týka aj riešenia životných situácií.

remišová Čítajte viac Remišová nerozumie IT, tvrdí jej štátny tajomník

Vyzdvihuje tiež schválený štvrtý balíček zjednodušovania eurofondov, ktorý by mal pomôcť všetkým ministerstvám využívať eurofondy flexibilnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie. S Európskou komisiou bolo vyrokované prerozdelenie 780 miliónov eur z protikrízového balíka REACT-EU, ktoré sa využívajú na podporu pracovných miest, na zdravotníctvo, obnovu škôl, či zelené riešenia.

„V justícii naďalej pokračujeme na súdnej mape s cieľom obnovy dôvery v justíciu, skrátenie súdnych konaní, či na sfunkčnení Najvyššieho správneho súdu. Obete trestných činov sa vďaka novele dočkajú efektívnejšej pomoci,“ sľubuje Remišová.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #Za ľudí #vláda Eduarda Hegera
Flowers