Heger: Neviem si predstaviť, že by som sa stal predsedom OĽaNO

Premiér Eduard Heger si nevie predstaviť, že by sa stal šéfom hnutia OĽaNO. Konflikt s Igorom Matovičom, súčasným predsedom hnutia, nehľadá. Je to človek, ktorého pozná dlhé roky a s ktorým chce spolupracovať.

20.07.2021 09:27
Eduard Heger Foto:
Premiér Eduard Heger (OĽaNO)
debata (109)

Uviedol to v rozhovore pre agentúru TASR. Heger hovorí, že predsedom hnutia je Matovič a nepredstavuje si, že by ho na tejto stoličke vymenil.

„Prežili sme si spolu náročné časy, prechádzali sme viacerými fázami. Voľbami, kde bol Matovič atakovaný Robertom Ficom, zažili sme si obdobia, keď bolo OĽaNO na hranici zvoliteľnosti,“ povedal s tým, že ich vzťah je dobrý.

OĽaNO je podľa Hegera hnutím, kde sú zoskupení rôzni ľudia, čo je odrazom rôznorodosti spoločnosti. Tvrdí, že to nie je na škodu, vytvára to, naopak, priestor na diskusiu rôznych názorových spektier.

„Musíme sa na Slovensku naučiť rešpektovať názory ľudí. Vyspelá demokracia je v tom, aby človek nebol prenasledovaný za svoj názor,“ poznamenal premiér. OĽaNO tak podľa neho nemá pôsobiť ako uniformné hnutie.

„To sme tu mali. Bol tu Smer, ktorý na povel stláčal tlačidlá, ale hnutie OĽaNO je hnutím ľudí, ktorí majú svoje názory a vedia ich komunikovať,“ povedal Heger.

Igor Daniš aktual Čítajte viac Koalícia opäť zlyhala a vyrobila chaos. Matovič stavil na nízky pud chamtivosti
109 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Eduard Heger
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy