Pčolinský kritizuje, že OĽaNO zamestnalo obvineného exposlanca Heráka

Predseda koaličného poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský na sociálnej sieti kritizuje hnutie OĽANO za to, že zamestnalo svojho exposlanca Národnej rady (NR) SR Jána Heráka. Hovorí o farizejstve, falošných bojovníkoch a dvojakom metri.

06.08.2021 15:39
debata (78)

Podľa hnutia OĽANO sa Pčolinský správa zaujato od zadržania svojho brata a exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

„Pri mojom bratovi neplatí prezumpcia neviny. Keď ide o nominantov OĽANO, zrazu hovoria o prezumpcii neviny. Exposlanec Herák, obvinený zo sexuálneho zneužívania, je ďalej zamestnaný v OĽANO za 3000 eur,“ napísal Pčolinský.

Podotkol, že pri tvrdeniach o braní úplatku zo strany ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) podľa hnutia klamú kajúcnici, kým pri exšéfovi SIS kajúcnik hovorí pravdu napriek tomu, že množstvo svedkov, listinných dôkazov a znaleckých posudkov podľa Pčolinského vyvracia obvinenia.

„OĽANO má dvojitý meter. Keď ide o ‚ich/našich‘ ľudí, všetko sú klamstvá. Ak ide o iných, tvrdia, že polícia ma rozviazané ruky. Je mi zle z tohto farizejstva a týchto falošných ‚bojovníkov‘,“ do­dal.

V prípade svojho brata tvrdí, že ho nechcú zbaviť mlčanlivosti, lebo sa boja, že by hovoril o tom, čo sa dozvedel vo funkcii šéfa SIS.

„Podarilo sa im odstaviť riaditeľa SIS, ktorý odhalil trestnú činnosť týchto ľudí. A aby ho umlčali, odmietajú ho zbaviť mlčanlivosti, aby sa náhodou verejnosť nedozvedela že tí, ktorí sa pasujú do úlohy čestných a spravodlivých, sú v skutočnosti kriminálnici,“ napísal Pčolinský.

„Nevidíme dôvod reagovať na výroky pána poslanca Pčolinského, keďže od obvinenia a väzobného stíhania svojho brata pre korupciu a podplácanie sa voči hnutiu OĽANO a jeho nominantom správa mimoriadne zaujato,“ uviedol pre TASR hovorca OĽANO Matúš Bystriansky. Podčiarkol, že Herák vyvodil politickú zodpovednosť a vzdal sa poslaneckého mandátu tak, ako to očakávalo OĽANO i verejnosť. „Zároveň, až do vyšetrenia prípadu platí prezumpcia neviny. Tak ako v minulosti, rovnako tak aj v súčasnosti, hnutie OĽANO s Jánom Herákom spolupracuje,“ dodal. Namieta tvrdenia o jeho príjme, ktoré sa podľa slov hovorcu zďaleka nepribližuje príjmu z výkonu mandátu poslanca NR SR.

Hnutie Sme rodina prostredníctvom svojho tlačového oddelenia na situáciu reagovalo tým, že Pčolinský komunikuje svoje názory výlučne na svojich súkromných profiloch na sociálnej sieti. „O tom, či s ním budú súhlasiť aj poslanci nášho hnutia, sa budeme rozprávať na klube a následne to bude prezentované na koaličnej rade,“ dodalo.

78 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Sme rodina #Peter Pčolinský