Kotlebovi sa rozpadá klub, Šimko končí v ĽSNS

Poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Šimko odchádza z klubu ĽSNS. Dôvody zatiaľ konkretizovať nechcel.

30.08.2021 16:01
Jozef Šimko Foto: ,
Jozef Šimko
debata (37)

Pre TASR uviedol, že nateraz neuvažuje nad vstupom do žiadnej inej strany. O svojej ďalšej politickej budúcnosti ešte bude informovať.

„Je to pravda. Tie dôvody zatiaľ nebudem rozoberať. Skrátka som sa rozhodol odísť z klubu a budem pôsobiť ako nezaradený poslanec,“ priblížil. O tom, ako bude vyzerať jeho ďalšia politická budúcnosť sa zatiaľ nerozhodol. „Uvidím, ako sa situácia vyvinie,“ dodal.

smer, fico Čítajte viac Fico spája sily s odídencami od Kotlebu pri organizácii protestu

ĽSNS Šimkovo rozhodnutie rešpektuje. Podpredseda klubu Martin Beluský pre TASR uviedol, že zatiaľ nepoznajú jeho dôvody. „Je to jeho rozhodnutie, musíme to len rešpektovať,“ povedal. Nevie o tom, že by odchod zvažovali aj ďalší členovia strany. Myslí si, že ak by tak niekto chcel urobiť, už by to spravil.

V klube ĽSNS po odchode Šimka ostáva už len osem členov, čo je hranica. Ak by počet členov klubu klesol ešte o jedného, zanikol by. Rokovací poriadok NR SR totiž hovorí, že klub musí mať najmenej osem členov, a to počas celého volebného obdobia. „Ak počas volebného obdobia klesne počet členov poslaneckého klubu pod túto hranicu, poslanecký klub zaniká,“ píše sa v poriadku.

Na Šimkov odchod z klubu upozornil portál aktuality.sk.

Kotlebovci / ĽSNS / Čítajte viac Festival Pride v Košiciach narušili v sobotu Kotlebovci
37 debata chyba
Viac na túto tému: #parlament #poslanec #Marian Kotleba #ĽSNS