Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných celkovo 72-tisíc ľudí

Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných zatiaľ okolo 72-tisíc ľudí. Najväčší záujem má verejnosť zatiaľ o posledný deň návštevy pápeža na Slovensku, teda 15. septembra, keď bude Svätý Otec v Šaštíne. TASR to potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara.

07.09.2021 14:29
debata (68)

Do Šaštína sa zaregistrovalo okolo 37-tisíc ľudí, čo predstavuje viac ako polovicu zo všetkých zaregistrovaných záujemcov. „Do Prešova sa doposiaľ prihlásilo zhruba 19-tisíc ľudí,“ priblížil Kramara. O stretnutie pápeža s rómskou komunitou na Luniku IX v Košiciach a o stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach prejavilo záujem dokopy 16-tisíc ľudí.

Verejnosť sa môže od pondelka prihlásiť na podujatia s pápežom už i v OTP režime (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). „Do rána sa na podujatia v režime OTP prihlásilo okolo 3000 ľudí,“ priblížil Kramara.

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

68 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #návšteva pápeža Františka na Slovensku