Dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby Peter Scholtz pôjde do väzby

Dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Scholtz bude väzobne stíhaný. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III (OS). Rozhodnutie nie je právoplatné. Médiá o tom informoval prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Juraj Chylo.

16.09.2021 06:30 , aktualizované: 07:35
debata (38)

„Potvrdzujem, že môjho klienta Petra Scholtza dnes zobral sudca pre prípravné konanie do väzby, ale len a výlučne z dôvodov kolúznej väzby. Voči rozhodnutiu sme podali sťažnosť. Rovnako sme podali sťažnosť voči uzneseniu o vznesení obvinenia. Tam bude rozhodovať Generálna prokuratúra SR, pretože uznesenie vzniesol krajský prokurátor a tu pri rozhodnutí OS Bratislava III bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave (KS),“ povedal pre TASR obhajca Petra Sch. Ján Gereg.

Sudca predtým rozhodol, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Č., Pavol Ď. a Milan S. budú rovnako väzobne stíhaní. V prípade ďalšieho obvineného vyšetrovateľa NAKA prerušil sudca pre prípravné konanie rozhodovanie do štvrtka do 13.00 hodiny. Trojica podala rovnako, ako Peter Sch. voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať tiež KS v Bratislave.

Milana S. zobral sudca do kolúznej väzby. Jána Č. a Pavla Ď. zobral sudca zobral do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby.

„OS Bratislava III vzal do väzby obvineného M. S. a obvineného P. S. to z dôvodov tzv. kolúznej väzby. Obaja obvinení podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať KS v Bratislave,“ potvrdil vo štvrtok ráno TASR hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

kubina Čítajte viac Sudca rozhodoval dva dni. Štyria vyšetrovatelia idú do väzby

Sudca začal rozhodovať v stredu od 18.00 hodiny. „Sudca vypočul v rámci prípravného konania niektorých z obvinených a zatiaľ všetkých zobral do väzby s tým, že u všetkých konštatoval dôvody väzby tak ako boli navrhované prokuratúrou a preto boli podané sťažnosti. Všetci štyria podali sťažnosť,“ potvrdil médiám prokurátor Chylo.

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

NAKA, Národná kriminálna agentúra, polícia Čítajte viac Vojnu v polícii bude riešiť parlament. Na vyšetrovateľov nasadili aj agenta
38 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad inšpekčnej služby #vojna policajtov