Heger verí, že nikto z koalície nebude brániť očiste v polícii

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) verí, že žiadny koaličný partner "nebude nevyhnutnej očiste polície, prokuratúry a súdnictva akokoľvek brániť". Vyhlásil to prostredníctvom krátkej videonahrávky.

17.09.2021 17:57
heger, matovič, krajniak Foto: ,
Tlačová konferencia po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu.
debata (47)

Pripomenul, že súčasná koalícia sľúbila Slovensko bez korupcie a rovnosť pred zákonom.

Líder Sme rodina Boris Kollár na piatkovej tlačovej konferencii oznámil, že hnutie sa nebude zúčastňovať na pracovnej skupine, ktorá má riešiť obnovu dôvery v právny štát. Podľa svojich slov nebude podporovať vytvorenie tzv. druhej mafie, upozornil pritom na nové vážne obvinenia v kauzách, týkajúcich sa práce polície.

Vznik pracovnej skupiny oznámila koalícia vo štvrtok (16. 9.) po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zvolal ju premiér po tom, ako tento týždeň Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie.

Heger vo štvrtok zdôraznil, že na vzniku skupiny je v koalícii zhoda, na tlačovej konferencii pri ňom stáli viacerí koaliční partneri vrátane podpredsedu Sme rodina a ministra práce Milana Krajniaka. Ten v piatok novinárom povedal, že „to, čo odznelo na štvrtkovej tlačovej konferencii, bolo iné, než som mal pocit, že sa dialo vnútri“.

Video
47 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #Milan Krajniak #Eduard Heger #očista justície