Hlas kritizuje návrat obvinených vyšetrovateľov do práce, Matovič nevidí problém

Rozhodnutie dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana nechať štyroch obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pokračovať v práci považuje mimoparlamentný Hlas za jasnú politizáciu policajného zboru, ktorý stojí nad rešpektovaním zákonov SR.

08.10.2021 15:03
NAKA, polícia, vyšetrovanie Foto: ,
debata (34)

Šéf hnutia OĽANO a minister financií Igor Matovič (OĽANO) si, naopak, myslí, že je to v súlade s morálkou a právom. „Neviem si predstaviť iné rozhodnutie. Od začiatku som bol presvedčený, že tí ľudia sú nevinní, že tu niekto páchal komplot,“ skonštatoval v piatok Matovič.

„Štvorica vyšetrovateľov je stále obvinená z mimoriadne závažných zločinov marenia spravodlivosti a zneužívania právomocí verejného činiteľa a v aktívnej službe až do dôkladného vyšetrenia prípadu nemá čo hľadať. Sme presvedčení, že až do vyšetrenia prípadu majú zostať mimo činnú štátnu službu,“ uviedol v stanovisku Hlas-SD.

Štvorica obvinených vyšetrovateľov NAKA z tímu Očistec bude pokračovať vo svojej práci. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii. Nevidí dôvod na ich postavenie mimo služby. Poukazuje na rozhodnutie krajského súdu, ktorý skonštatoval neopodstatnenosť trestného stíhania.

hamran Čítajte viac Hamran: Vo funkciách skončí riaditeľka NAKA aj obaja viceprezidenti
34 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas #Igor Matovič #Peter Pellegrini #NAKA #vojna policajtov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy