Zsuzsová a ďalší obvinení z objednávky vrážd prokurátorov zostávajú vo väzbe

Alena Zsuzsová a ďalší dvaja obvinení z objednávky vrážd v súčasnosti už generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Petra Šufliarskeho zostávajú vo väzbe. V utorok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Potvrdila to právna zástupkyňa obvineného Darka Dragica Dagmar Matušková. Rozhodnutie nie je právoplatné.

12.10.2021 17:29
sud, kuciak, Zsuzsová Foto: ,
Obžalovaná Alena Zsuzsová počas pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„U všetkých obvinených aj u môjho klienta súd rozhodol o ponechaní vo väzbe z dôvodov, pre ktoré boli do väzby vzatí,“ spresnila Matušková. Podotkla, že Zsuzsová a Dragic zostávajú vo väzbe pre obavy z úteku, pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Doplnila, že u Dušana Kracinu kolúzne dôvody väzby pominuli už skôr.

„Zaregistroval som v médiách túto informáciu, že bola ponechaná vo väzbe. Bližšie sa k tomu neviem vyjadriť, nakoľko z dôvodu kolízie s iným pojednávaním som poveril kolegyňu na zastupovanie v tomto konaní. Samotné uznesenie mi bude doručené pravdepodobne zajtra,“ uviedol pre TASR obhajca Zsuzsovej – Štefan Nezsméry.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v závere septembra na ŠTS v súvislosti s prípravou vrážd prokurátorov obžalobu na päť osôb – Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Dušana Kracinu a Darka Dragica. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Zsuzsová.

Žilinka a Šufliarsky v minulosti vyjadrili presvedčenie, že motívom objednávky bola ich práca a Lipšic je presvedčený, že objednávateľom bol podnikateľ Kočner. Prípravu vrážd vyšetroval najprv Úrad inšpekčnej služby, neskôr ho prebrala Národná kriminálna agentúra.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #objednávka vraždy #Alena Zsuzsová #Alena Zs.