Mikulec odovzdal envirokriminalistom techniku za 2,5 milióna eur

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) odovzdal odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Prezídia Policajného zboru (PPZ) nové vozidlá, člny a štvorkolky.

22.11.2021 12:41
mikulec, kern, vačok Foto:
zľava riaditeľ Enviromentálneho fondu Ľubomír Vačok, minister vnútra Roman Mikulec a riaditeľ odboru envirokriminality Prezídia Policajného zboru Mario Kern počas odovzdávanie novej techniky envirokriminalistov 22. novembra 2021 v Bratislave.
2

Nová technika má pomôcť zvýšiť efektivitu odhaľovania environmentálnych trestných činov.

„Polícia pri odhaľovaní envirokriminality často pracuje v daždi, snehu, prírode či na vode,“ vysvetlil nevyhnutnosť nového vybavenia Mikulec. Pre odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality sa preto obstaralo 36 vozidiel a technika za 2,5 milióna eur. Záznamová technika, fotoaparáty či vybavenie na nočné videnie dostane polícia do konca roka.

VIDEO: Mikulec: Nová technika bude slúžiť ľuďom, ktorí sa podieľajú v rámci Policajného zboru na odhaľovaní enviromentálnej trestnej činnosti.

„Technika významne posunie naše schopnosti pri odhaľovaní envirokriminality. Mali sme problém dostať sa na miesto činu, ktoré bolo v prírode,“ uviedol riaditeľ odboru envirokriminality PPZ Mário Kern. Pripomenul, že polícii sa vďaka špecializácii darí odhaľovať čoraz viac environmentálnych trestných činov. „Sústredíme sa najmä na organizovanú trestnú činnosť, ktorá sa týka najčastejšie krádeží dreva, trestné činy súvisiace s odpadmi či pytliactvo,“ dodal Kern.

Technika bola obstaraná v rámci projektu Posilnenie kapacít PZ v boji proti environmentálnej trestnej činnosti financovaného z Environmentál­neho fondu.

odlesňovanie Čítajte viac Vlani prišlo o život rekordný 227 enviroaktivistov
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Roman Mikulec #polícia SR #envirokriminalita
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy