Na diaľnici D4 je miestami napadnutý kašovitý sneh

Na diaľnici D4 v úseku Bratislava-Jarovce a Bratislava-Petržalka je miestami napadnutý kašovitý sneh. V oblasti hlavného mesta je dohľadnosť do 100 metrov, ktorá je spôsobená silným snežením. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk s tým, že na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica.

26.11.2021 19:38
debata

„Na cestách v oblasti Záhoria a priľahlom okolí sa miestami nachádza čerstvý až kašovitý sneh s hrúbkou jeden až tri centimetre,“ informujú cestári. Na ceste v úseku Srdiečko-Bystrá je dvojcentimetrový kašovitý sneh. Na cestách v obvodoch Banská Bystrica a Brezno sa podľa SSC nachádza kašovitý sneh s hrúbkou jeden až dva centimetre, pokračujú.

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest, ako aj cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, miestami suchý až vlhký. Na východnom Slovensku sú miestami cesty suché aj vlhké.

Horské priechody sú taktiež zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem priechodov Čertovica, Pezinská Baba, Šturec, Donovaly, kde je miestami kašovitý sneh okolo jedného až troch centimetrov. Na horskom priechode Vrch slatina je zasa napadaný čerstvý sneh v hrúbke dva centimetre.

debata chyba
Viac na túto tému: #doprava #sneh #diaľnica D4
Flowers