Remišová apeluje na okamžité zmeny v paragrafe 363

Vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová apeluje na okamžité prerokovanie a rozhodnutie o legislatívnej zmene v paragrafe 363 Trestného poriadku (TP). Tvrdí, že nadužívanie sporného paragrafu opakovane potvrdil Najvyšší súd (NS) SR.

08.12.2021 18:37
Veronika Remišová Foto: ,
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová
debata (69)

„Návrh na zmenu som už kolegom predložila a aj napriek snahám o spochybňovanie a rôznym útokom budem na tejto požiadavke naďalej trvať,“ zdôraznila s tým, že zmena znenia sporného paragrafu je vo verejnom záujme.

Remišová argumentuje aj utorkovým rozhodnutím NS SR. Ten nezistil dôvod na odmietnutie obžaloby na bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. a podnikateľa Petra K. v prípade, kde sú obvinení z korupcie.

Obhajca Dušana Kováčika Erik Magál ešte skôr spresnil, že Špecializovaný trestný súd obžalobu odmietol okrem iného aj preto, lebo Generálna prokuratúra SR nerozhodla o návrhu podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

„Paragraf 363 a jeho aplikovanie v podaní generálneho prokurátora Žilinku sa stalo nebezpečným nástrojom, ktorý obchádza rozhodnutia súdov a škodí právnej istote aj dôveryhodnosti prokuratúry,“ poznamenala Remišová.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #paragraf 363
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy