Povinné očkovanie bude zrejme nevyhnutné, tvrdí prezidentka

Povinné očkovanie proti koronavírusu bude podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zrejme nevyhnutným opatrením. Hlava štátu to povedala počas dnešnej tlačovej konferencie.

17.12.2021 13:18
čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová počas očkovania v priestoroch Prezidentského paláca vrámci celoslovenskej očkovacej kampane s názvom Darujme si Vianoce.
debata (382)

Prezidentka zdôraznila, že k povinnému očkovaniu pristúpili krajiny ako Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a zvažuje sa aj v Českej republike. „Sme špecifická krajina v tom, že polovica populácie sa očkovania buď bojí, alebo ho odmieta. O to citlivejšie je potrebné nakladať s touto témou,“ vyhlásila.

Povinné očkovanie je opatrenie, ktorému sa nebude dať zrejme vyhnúť, hlava štátu chce preto klásť veľký dôraz na to, ako sa Slovensko k povinnému očkovaniu postaví. „Baviť sa s odborníkmi, ktoré skupiny by mali byť tie, ktorých by sa to malo týkať,“ doplnila Čaputová.

Video
Ide o právo: O prípadnom povinnom očkovaní proti Covid-19 s Janou Alušíkovou (advokátska kancelária MPH) - odvysielané 10. 12. 2021.
382 debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie #Zuzana Čaputová #povinné očkovanie #koronavírus