Obvinení vyšetrovatelia NAKA chcú docieliť disciplinárne stíhanie sudcu Šamka

Obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorí sú stíhaní pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, chcú docieliť disciplinárne stíhanie Petra Šamka, sudcu Krajského súdu v Bratislave.

13.02.2022 10:43
Štefan Mašín / Ivana Halahijová / Foto: ,
Vyšetrovateľ NAKA Štefan Mašín krátko po prepustení z väzby
debata (111)

Ako informuje spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, dôvodom má byť článok, ktorý sudca zverejnil na portáli pravnelisty.sk s názvom K účelovej kriminalizácii sudcu prostredníctvom trestného činu ohýbania práva. Článok mal Šamko publikovať 22. januára. Sudca pre Tv Joj uviedol: „Áno, je to pravda. Dozvedel som sa to od novinárov a už ten podnet mám”.

súd, exekútor, paragraf Čítajte viac Sudca poslal do väzby Čurillu a jeho kolegov, teraz mu chcú 'prišiť' ohýbanie práva

Podľa obvinených vyšetrovateľov uvádza Šamko v článku detailné informácie o prebiehajúcom trestnom konaní vedenom na NAKA. Šamko podľa nich získal informácie pre svoj článok priamo zo žiadostí vyšetrovateľa NAKA, ktorý preveruje obsah ich trestného oznámenia, a ktorý žiadal krajský súd o zbavenie mlčanlivosti sudcu Juraja Kapinaja, ktorý vzal policajtov Čurillu, Sabotu, Ďurku a Mašina do väzby na základe obvinenia vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby. Práve na Kapinaja obvinení policajti podali spomínané trestné oznámenie v súvislosti s ich vzatím do väzby.

111 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #Peter Šamko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy