Lengvarský verí, že nehrozí kolaps zdravotníctva

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) verí, že nehrozí kolaps zdravotníctva v súvislosti s vyhlásením štrajkovej pohotovosti lekárskymi odborármi. Vyhlásil to v stredu po rokovaní vlády.

06.04.2022 16:19
debata (5)

Potvrdil, že niektoré požiadavky Lekárskeho odborového združenia (LOZ) už ministerstvo splnilo a na niektorých sa pracuje. Dodal, že rezort je plne súčinný pri rokovaniach, ktoré aj naďalej prebiehajú. Premiér Eduard Heger (OĽANO) i vláda sú o dianí podľa jeho slov priebežne informovaní.

Lekárski odborári vyhlásili od utorka štrajkovú pohotovosť. Reagujú tak na to, že napriek dlhodobým upozorneniam a viacerým rokovaniam vláda nerieši situáciu v zdravotníctve. Majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné pre zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku. Týkajú sa najmä financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní, ohodnotenia lekárov či zvýšenia miezd sestier. Ak sa nič nezmení, zvažujú vypovedanie nadlimitných nadčasov v nemocniciach či podanie hromadných výpovedí.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #štrajková pohotovosť #Vladimír Lengvarský
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy