Obhajcovia Výboha požiadajú o zrušenie zatykačov

Obhajcovia podnikateľa Miroslava Výboha obvineného v rámci akcie Mýtnik III požiadajú o zrušenie vydaného medzinárodného a európskeho zatykača.

11.04.2022 13:04
TK právnych zástupcov Miroslava Výboha kauza... Foto: ,
Advokát a exminister vnútra Robert Kaliňák počas tlačovej konferencie právnych zástupcov Miroslava Výboha vo veci akcie Mýtnik III 11. apríla 2022
debata (2)

Na pondelkovej tlačovej konferencii to oznámili s argumentmi poukazujúcimi na právne i vecné pochybenia pri tvorbe obvinenia i začatí trestného stíhania. Zopakovali, že činnosť orgánov činných v trestnom konaní vykazuje manipulatívne a účelové konanie motivované politickou objednávkou.

Tlačová konferencia právnych zástupcov Miroslava Výboha.

Video

„Dnes, najneskôr v ďalších dňoch ešte do veľkonočných sviatkov, odošleme viaceré podania zamerané na zrušenie vydaných rozhodnutí,“ potvrdil jeden z advokátov Ondrej Urban. Obhajcovia tvrdia, že orgány činné v trestnom konaní a prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v odôvodneniach zatykačov i obžalobného návrhu zaviedli sudcu Špecializovaného trestného súdu aj Interpol.

Podnikateľ Miroslav Výboh je obvinený v rámci akcie Mýtnik III z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Podnikateľ obvinenia odmieta. V prvej polovici augusta na neho vydali medzinárodný a európsky zatykač.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal vlani v novembri na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na podnikateľa obžalobu. Korupčná kauza Mýtnik sa týka utajovaných zmlúv na finančnej správe za niekoľko desiatok miliónov eur.

Miroslav Výboh Čítajte viac Výbohov obhajca: Väzby sa nebojí. Ale vrátiť sa na Slovensko nechce
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Výboh