Fico vraj pozná pravdu o vražde Kuciaka. Poslanci OĽANO vyzvali Žilinku, aby konal

Poslanci Andrej Stančík a Peter Pollák (obaja OĽANO) vyzývajú Generálnu prokuratúru, aby okamžite začala konať vo veci výrokov lídra strany Smer Roberta Fica o vražde novinára Jána Kuciaka.

02.05.2022 20:43
debata (338)

„Fico na proteste tvrdil, že povie pravdu o vražde Jána Kuciaka a ľudia vraj budú prekvapení. V prípade, že Fico vie, kto dal zavraždiť Jána a Martinu, mal by okamžite vypovedať na polícii, ako mu káže zákon,“ povedal Stančík.

Pollák, ktorý pripomenul aj kauzu nezákonných lustrácií počas vlády Smeru, vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby okamžite začal konať.

Oslavy 1. mája, ktoré v nedeľu organizoval v Nitre Smer, sa postupne zmenili na protest proti vláde, prezidentke a proti vydaniu poslanca Fica na väzobné stíhanie. Ten počas osláv avizoval, že raz „povieme“, kto zabil Kuciaka, a všetci z toho budú šokovaní.

Na Ficov výrok o vražde Kuciaka poukázali aj ôsmi slovenskí europoslanci v liste, ktorým vyzývajú vedenie frakcie socialistov a demokratov (S&D) na prehodnotenie členstva Smeru v politickej skupine.

Robert Fico Čítajte viac Europoslanci vyzývajú frakciu S&D na vylúčenie strany Smer

Vyjadrenia, ktoré odzneli na nedeľňajšej akcii Smeru, kritizuje aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS). „Rozsah vulgarizmov a miera nekultúrnosti, osobných urážok, osobitne voči hlave štátu, a podnecovanie davu k zlobe a občianskej nevraživosti sa vymykali doterajšej najhoršej predstavivosti,“ uviedol na sociálnej sieti Korčok.

Svojou nebezpečnou nekultúrnosťou a necivilizovanosťou zašli veci podľa jeho slov tak ďaleko, „že nestačí, aby sa politici, ústavní činitelia alebo súkromné osoby dištancovali od takýchto prejavov. "Nastal čas, aby sa aj parlament ako inštitúcia v mene občanov dištancovala od tohto ľudského a politického suterénu vo verejných prejavoch politikov, aké sme videli včera v Nitre,“ dodal Korčok.

VIDEO: Poslanci Smeru v Nitre bránili svojho šéfa
Video
338 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Generálna prokuratúra #vražda novinára Jána Kuciaka