Po dva a pol roku vyšetrili nehodu pri Nitre s 12 obeťami

Po dva a pol roku je ukončené vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody pri Nitre, ktorá si vyžiadala 12 ľudských životov. Podľa Jaroslava Mačeka z nitrianskej krajskej prokuratúry predložil vyšetrovateľ prokurátorovi spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby.

12.05.2022 13:25
autobus, sanitka, cesta, nehoda Foto:
Tragická dopravná nehoda autobusu s nákladným autom na starej Zlatomoraveckej ceste pri Nitre z 13. novembra 2019.
debata

Prokurátor v súčasnosti spis študuje. Vodič nákladného auta, ktoré narazilo do autobusu, je obvinený z prečinu všeobecného ohrozenia.

Tragická dopravná nehoda sa stala na štátnej ceste I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami pri Malante 13. novembra 2019 okolo 13.00 h. Nákladné auto schádzalo dolu kopcom, rozkývalo sa a narazilo do protiidúceho autobusu. Zasiahlo ho v zadnej časti a autobus sa prevrátil do priekopy. V autobuse sa viezli prevažne mladí ľudia, ktorí sa vracali zo škôl. Pri nehode prišlo o život 12 ľudí, medzi nimi päť tínedžerov. Ďalších 19 ľudí utrpelo zranenia.

autobus, sanitka, cesta, nehoda, vrtuľník Čítajte viac Chlapec z autobusu smrti sa konečne prebral k vedomiu

Príčinu zrážky skúmali znalci, pracovali s viacerými verziami. Podľa Mačeka je vypracovaných množstvo znaleckých posudkov, podstatné sú najmä znalecké posudky z odboru dopravy a zdravotníctva. K príčinám nehody sa prokuratúra ani polícia nevyjadruje.

debata chyba
Viac na túto tému: #vyšetrovanie #Nitra #tragická dopravná nehoda