O dodávkach samohybných húfnic Zuzana 2 na Ukrajinu sa naďalej rokuje

O dodávkach samohybných húfnic Zuzana 2 na Ukrajinu sa naďalej rokuje. TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) už skôr informoval, že rokovania sú v pokročilom štádiu.

30.05.2022 16:21
konštrukta defence húfnica zuzana Foto: ,
Húfnica Zuzana 2
debata (4)

Naď sa v pondelok spojil prostredníctvom videokonferencie so svojím ukrajinským náprotivkom Olexijom Reznikovom. Okrem iného podľa hovorkyne hovorili aj o vývoji situácie na Ukrajine a ďalších formách pomoci zo Slovenska. „Ukrajina môže naďalej počítať s našou pomocou. Nikto nevie odhadnúť, kedy sa tento smutný a nezmyselný konflikt skončí. No jedno je isté – demokratický svet sa zjednotil, aby pomohol nevinným. Slovensko je vo forme a objeme pomoci jedným z lídrov. Ukrajina má v nás veľkú dôveru,“ povedal šéf slovenského rezortu obrany.

Ministerstvo ďalej uviedlo, že Reznikov poďakoval za doterajšiu humanitárnu a vojenskú podporu a vyzdvihol, že Slovensko vďaka týmto dodávkam pomohlo zachrániť tisícky ľudských životov. „Zároveň ocenil záujem náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Daniela Zmeka, ktorý v uplynulých dňoch osobne navštívil na Ukrajine lokality, kde prebieha intenzívna bojová činnosť,“ podotkla hovorkyňa.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď #vojna na Ukrajine #samohybné húfnice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy