Ďalší útok medveďa. Starší muž skončil v nemocnici

Staršieho muža napadol v pondelok dopoludnia pri kaplnke v Porube v okrese Prievidza medveď. Muž utrpel poranenia ruky, previezli do ho nemocnice. Na miesto smeroval i Zásahový tím pre medveďa hnedého. Pre TASR to uviedol starosta Tomáš Tóth, udalosť potvrdila i hovorkyňa Štátnej ochrany prírody SR Kristína Bocková.

13.06.2022 16:42 , aktualizované: 17:35
Medveď Foto: ,
Ilustračná snímka
debata (30)

„Pán bol dohryzený, previezli ho do nemocnice, podľa mojich informácií má byť v stabilizovanom stave,“ povedal Tóth.

K útoku podľa neho došlo v blízkosti kaplnky, približne 200 až 300 metrov nad zastavaným územím obce. „Je to najvyhľadávanejšie miesto v obci, keďže sa tam nachádza kaplnka, liečivý prameň. Cez víkend tam chodia stovky ľudí,“ priblížil.

Na miesto prišiel i Zásahový tím pre medveďa hnedého. Jeho členovia prišli pozrieť stopy, prípadné atraktanty (látky podmieňujúce pohyb živočíchov ku zdroju potravy, pozn. TASR), ktoré medveďa lákajú do tamojšej lokality i vyvodiť závery, pre ktoré tam bol, či išlo o pravidelnú migráciu alebo ho tam niečo prilákalo, spomenul Štefan Renčo z tímu. „Približne pred dvoma týždňami sme zaznamenali nejaké prípady v obci Kanianka,“ doplnil Renčo.

Muža prijali na urgentnom príjme v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach s poraneniami horných končatín. „Jeho zranenia si nevyžadovali hospitalizáciu a bol prepustený do domácej starostlivosti,“ uviedol riaditeľ nemocnice Peter Glatz.

Starostu podľa svojich slov útok medveďa prekvapil i znepokojil. „Nestalo sa ešte, aby bol medveď tak blízko k dedine,“ podotkol.

medveď, ZOO, Bratislava Čítajte viac V Kremnických vrchoch napadla medvedica muža na ceste do práce po značkovanom chodníku
30 debata chyba
Viac na túto tému: #medveď #útok medveďa