Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) nahlásili kontrolné orgány v Taliansku a Nemecku. Produkty sa môžu nachádzať aj na slovenskom trhu.

21.06.2022 11:47
Vichy / Kozmetika / Foto:
debata

V utorok o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva. Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Caro White značky Dream Cosmetics. Krajina pôvodu je Pobrežie Slonoviny. Výrobok má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku hydrochinón. Výrobok môže spôsobiť podráždenie kože a dermatitídu.

Nebezpečným je aj výrobok na pleť vo forme ampúl s názvom Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Aging-Ampullen značky Vichy pôvodom z Francúzska. Výrobok je balený v sterilných sklenených ampulkách, pričom bolo zistené, že postupom času a v závislosti od podmienok skladovania a prepravy sa tlak vyvíjaný výrobkom môže zvýšiť a sklo sa môže oslabiť. Sklenená ampulka môže pri otváraní prasknúť a spôsobiť poranenie používateľa.

Z tohto dôvodu nie je možné zaručiť bezpečné otváranie ampuliek. Spoločnosť L'Oréal, ktorá vyrába a predáva výrobky pod značkou Vichy, po posúdení bezpečnosti prijala dobrovoľné opatrenia na zastavenie predaja, stiahnutie výrobkov z trhu a spätné prevzatie výrobkov od koncových používateľov.

debata chyba
Viac na túto tému: #kozmetika #Úrad verejného zdravotníctva
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy