Pokračovanie článku: Za sobotu pribudlo 418 prípadov nákazy koronavírusom a šesť obetí

V stredu pribudlo vyše tisíc infikovaných

PCR testy potvrdili v stredu na Slovensku 1 031 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 2 138.

V stredu pribudlo aj šesť úmrtí na COVID-19. Od začiatku pandémie si koronavírus vyžiadal už 20 242 obetí. V nemocniciach je hospitalizovaných 661 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Vývoj pozitívnych prípadov

Ako pribúdali pozitívne testovaní na Slovensku

pozitívnych za deň
celkový počet pozitívnych

zdroj: NCZI

Všetky grafy, štatistiky a čísla o koronavíruse

Všetky grafy

Vírusová nálož koronavírusu v odpadových vodách v 30. kalendárnom týždni mierne stúpla v Trnavskom, Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji. Vyplýva to z výsledkov monitoringu odpadových vôd, ktoré zverejnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Celkovo sa koronavírus zistil v 59 vyšetrených vzorkách. „V kvantitatívnych vyšetreniach zaznamenali mierny pokles počtu kópií RNA vírusu SARS-CoV-2,“ doplnil úrad.

Prítomnosť koronavírusu v odpadových vodách sa na týždennej báze monitoruje od mája 2021. Od januára sa monitoring rozšíril na viaceré okresy, v rámci Slovenska sa doposiaľ zapojilo 62 čistiarní odpadových vôd.

ÚVZ priblížil, že do 30. kalendárneho týždňa sa celkovo vyšetrilo 1794 vzoriek kvalitatívnou a kvantitatívnou metódou. „Z nich bolo pozitívnych alebo s hraničnými hodnotami 1753 (97,71 percenta) vzoriek,“ dodal.

85 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid-19