Mažgútovi sa nepáči Pellegriniho podpora pre Drobu a žiada rokovať

Spoločný kandidát Smeru a SNS na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ján Mažgút vyzval stranu Hlas na rokovanie o podpore jeho kandidatúry. Nepríjemne ho totiž prekvapilo, keď sa líder Hlasu Peter Pellegrini cez víkend v relácii Na telo v televízii Markíza priklonil k súčasnému predsedovi BSK Jurajovi Drobovi, ktorý chce v jesenných voľbách obhájiť svoj post.

07.09.2022 14:50
Ján Mažgút Foto:
Ján Mažgút
debata (10)

„Nie je pravdou, že sa strana Smer nepokúšala o rokovania na krajskej a okresnej úrovni. Už niekoľko mesiacov tvrdíme, že je podstatné spájať sily v komunálnych voľbách, a to hlavne z toho dôvodu, aby sme vedeli vládne strany poraziť všade tam, kde je to možné,“ vyhlásil Mažgút. Podporu Drobu zo strany Hlasu vníma ako nepremyslený, prvoplánový a hlavne otvorený príklon k čisto liberálnej politike.

Hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková pre TASR uviedla, že výzva na politické rokovanie sa neposiela cez sociálne siete a už vôbec nie s osočovaním pozývaného partnera. „Pokiaľ sa pán Mažgút štandardnou a slušnou cestou obráti na svojho partnera, ktorým je bratislavská krajská organizácia, určite na to bude primerane reagovať,“ uviedla.

droba chren Čítajte viac Samosprávy čakajú veľmi náročné časy, varuje Droba i Chren

Predseda Hlasu Peter Pellegrini cez víkend v relácii Na telo v televízii Markíza uviedol, že s nimi strana Smer nerokovala o podpore kandidáta. Na otázku, či by bol Droba lepším predsedom BSK ako Mažgút, uviedol, že z titulu skúsenosti oboch kandidátov „asi áno“.

O post predsedu BSK sa uchádza osem kandidátov. Je medzi nimi Ivan Bošnák, Juraj Droba, Milan Lopašovský, Ján Mažgút, Magdaléna Sulanová, Andrej Trnovec, Dušan Velič a Štefan Zima. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislavský samosprávny kraj #Smer #Hlas #Juraj Droba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy