Naď: Hnutie OĽaNO a strana SaS nie sú nepriateľmi

Pre hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nie je strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepriateľ a pre SaS nie je nepriateľ OĽaNO. Povedal to na pôde Národnej rady SR pre novinárov minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

13.09.2022 16:27
debata (4)
Video

Zároveň tvrdí, že existuje iný terč, na ktorý by sa mali zamerať, lebo hrozí návrat mafie a fašistov. Strany Smer a Hlas sú preňho tou istou stranou. „To sú presne tí istí ľudia, len sa rozdelili do dvoch skupín, aby získali väčší počet hlasov a opäť sa zjednotili do vlády“.

Naď opäť zdôraznil, že nie je potrebné, aby SaS a OĽaNO na seba útočili. Zároveň tvrdí, že líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič očakáva, že bude z postu ministra odvolávaný. „Nemyslím si, že by ho to nejako psychicky položilo,“ dodal Naď.

Minister obrany sa krátko vyjadril aj k novým ministrom, ktorí „zasadli do kresiel“ namiesto nominantov za SaS. „Karel Hirman a Rastislav Káčer sú moji dlhoroční kamaráti a ich odbornosť si neskutočne vážim. Som rád, že sa stali ministrami“. Naď sa novinárom zdôveril, že na ministerstvá si jedného štátneho tajomníka dosadí nový minister a druhý bude politicky určený.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy