Pokračovanie článku: Laboratóriá potvrdili takmer dvesto nakazených, pribudli dve úmrtia

PCR testy potvrdili v piatok na Slovensku 405 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 1 390. Za uplynulý deň pribudli tri úmrtia na COVID-19. V nemocniciach je hospitalizovaných 443 pacientov s ochorením COVID-19.

Vývoj počtu obetí Covid-19

V grafe je znázornený počet obetí za deň a celkový počet obetí

počet obetí za deň
celkový počet obetí

zdroj: NCZI

Všetky grafy, štatistiky a čísla o koronavíruse

Všetky grafy

Termín na očkovanie proti omikronu má 1966 ľudí

V čakárni na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vakcínami upravenými na variant nového koronavírusu omikron je k sobotňajšiemu ránu 4382 ľudí. Ďalších 1966 osôb má na očkovanie pridelený termín. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Daničová.

„Údaje o počte zaočkovaných novými vakcínami očkovacie centrá ešte nenaimportovali kompletne, vzhľadom na krátkosť času, ktorý sa očkuje,“ doplnila.

Registrácia na očkovanie adaptovanou vakcínou sa spustila v utorok (20. 9.). Vakcínu možno podať len ako posilňujúcu dávku. Očkovanie možno podstúpiť najskôr tri mesiace od posledného očkovania či prekonania ochorenia COVID-19.

Záujemcovia sa môžu na očkovanie prihlásiť cez stránku korona.gov.sk. Očkuje sa vakcínami od konzorcia Pfizer/BioNTech a spoločnosti Moderna. Je ich možné podať po predošlej dávke akejkoľvek vakcíny proti COVID-19 dostupnej na Slovensku.

42 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy