Minútou ticha si na univerzitách uctili pamiatku zosnulých študentov

Minútou ticha si v utorok od 9.00 h v priestoroch Univerzity Komenského a Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave uctili študentov, ktorí zomreli pri tragickej dopravnej nehode v hlavnom meste na zastávke Zochova. Minútou ticha si pamiatku študentov uctili na zasadnutí parlamentu aj poslanci NR SR.

04.10.2022 10:58
debata

Tri obete nehody boli študentmi najväčšej slovenskej univerzity. O život prišiel aj študent prvého ročníka FIIT STU v Bratislave. Piatou obeťou je taktiež študent prvého ročníka FIIT STU.

Minúta ticha za zosnulých študentov

„Naša komunita, ako aj celá spoločnosť je otrasená tým, že zahynuli kvôli arogancii jednotlivca, ktorý svojim správaním nerešpektoval zásady slušnosti, etiky a morálky. Našou úlohou nie je jeho súdenie, to, prosím, nechajme na represívne orgány štátu,“ uviedol dekan FIIT STU Ivan Kotuliak. Ako dodal, bol by rád, keby táto tragická udalosť bola mementom pre všetkých, aby sme si uvedomovali, aký krehký a vzácny je náš život.

Na snímke premiér SR Eduard Heger si uctieva...
Na snímke parte s menami študentov v budove...
+7Na snímke študenti počas minúty ticha v budove...

V pondelok sa do troch kondolenčných kníh v areáli UK zapísal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) i predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Obaja vzdali úctu zosnulým študentom. V utorok si premiér pripomenul obete dopravnej nehody v priestoroch FIIT, kde sa tiež zapísal do kondolenčných kníh.

Minútou ticha si pamiatku študentov uctili poslanci NR SR.

Na najväčšej slovenskej univerzite i na FIIT STU visia čierne vlajky. Vo vestibule budovy UK na Šafárikovom námestí sú k dispozícii kondolenčné knihy. Ich podpis bude možný do štvrtka (6. 10.) do 12.00 h, následne budú zaslané rodinám zosnulých.

Ľudia bez šance. Desivé zábery z nárazu auta na Zochovej

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu v noci auto s opitým vodičom, športovým funkcionárom Dušanom Deděčkom, do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Hovorca STU v Bratislave Juraj Rybanský potvrdil, že v kritickom stave sú v nemocnici dvaja študenti STU.

nehoda1 Čítajte viac Opitý a po nehode agresívny. Študentov na zastávke zabil vplyvný funkcionár nepočujúcich športovcov
debata chyba
Viac na túto tému: #univerzita #minúta ticha #tragická nehoda na Zochovej
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy