Sviečky a smútok sa vrátili na Zochovu. V Bratislave si uctili obete nehody

Na viacerých miestach Bratislavy si v utorok vo večerných hodinách uctili päť obetí nedeľnej tragickej dopravnej nehody. Tá sa stala v hlavnom meste na zástavke Zochova.

04.10.2022 20:26, aktualizované: 05.10.2022 08:27
Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka... Foto: ,
Pochod na pamiatku obetí nedeľnej tragickej nehody, ktorý zorganizovala Cyklokoalícia a Znepokojené matky. Spomienka sa začala pred Úradom vlády SR a neskôr sa sprievod posunul k miestu tragickej nehody na zastávku Zochova, kde spoločne zapálili sviečky (na snímke) na pamiatku obetí 4. októbra 2022 v Bratislave.
debata

Študenti v areáli internátov v Mlynskej doline si uctili pamiatku svojich zosnulých spolužiakov z Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave minútovým stíšením po 20.00 h. Vo viacerých izbách „v študentskom mestečku“ študenti vypli svetlá a prostredníctvom bateriek na mobilných telefónoch v oknách a na balkónoch svietili. Týmto gestom chceli podľa organizátorov spomienky preukázať podporu a úprimnú sústrasť rodinám a priateľom zosnulých študentov.

Pochod na pamiatku obetí nedeľňajšej tragickej...
Pochod na pamiatku obetí nedeľňajšej tragickej...
+6Pochod na pamiatku obetí nedeľňajšej tragickej...

Študenti Vysokej školy múzických umení (VŠMU) si zase obete nehody uctia odohratím pietneho koncertu vo štvrtok 6. októbra o 19.00 h pred budovou Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU. „Tragická udalosť hlboko zasiahla celú VŠMU, a preto sa študenti rozhodli prostredníctvom umenia vyjadriť smútok nad celou udalosťou," informovala Diana Pokorná z VŠMU.

V meste sa v utorok podvečer uskutočnil aj pochod na pamiatku obetí nehody. Spomienka sa začala pred Úradom vlády SR a neskôr sa sprievod presunul k miestu tragickej nehody, na zastávku Zochova. Tam účastníci z radov Cyklokoalície a občianskeho združenia Znepokojené matky zapálili sviečky na počesť nevinných obetí. Cieľom stretnutia bolo tiež upozorniť kompetentných na nutné systémové zmeny, aby sa podobné nehody už neopakovali.

nehoda1 Čítajte viac Dědečkovi hrozí väzba a doživotie. Toto je jeho päť obetí

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Tri obete nehody boli študentmi Univerzity Komenského v Bratislave, dvaja boli prvákmi na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

VIDEO: Ľudia bez šance. Desivé zábery z nárazu auta na Zochovej
Najtragickejšie nehody v histórii Slovenska
Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv
debata chyba
Viac na túto tému: #tragická nehoda na Zochovej
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy