Kto sú obete strelca? Študent, ktorý v bare pracoval a jeho kamarát

Pri streľbe na Zámockej ulici v Bratislave pred podnikom Tepláreň, ktorý je miestom stretávania LGBTI komunity, zahynuli dvaja mladí ľudia. Študent Matúš H., ktorý v podniku pracoval a jeho kamarát Juraj V.

13.10.2022 12:38 , aktualizované: 18:55
obete2 Foto:
Juraj a Matúš.
debata (215)

Matúš bol študentom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského. Univerzita vyjadrila úprimnú sústrasť pozostalým. Kondolenčná kniha bude k dispozícii vo vestibule historickej budovy na Šafárikovom námestí. Fakulta na znak podpory s komunitou LGBTI vyvesila dúhovú vlajku. Juraj pracoval v obchode.

Podľa informácií denníka Pravda pochádzal Matúš z ťažších pomerov a vyrastal bez otca. Momentálne si začal dávať dokopy život a dokončoval bakalára z čínštiny a sinológie. V Teplárni si mal privyrábať k občasným peniazom od matky a k polosirotskému dôchodku. Nebol konfliktný a nespôsoboval drámy. Bol to veľmi milý človek.

VIDEO: Obete si na mieste tragédie uctila aj prezidentka Čaputová

Video

Prezidentka Zuzana Čaputová si pamiatku obetí streľby uctila na mieste tragédie na Zámockej ulici v Bratislave vo štvrtok podvečer, kde položila kyticu a zapálila sviečku. Stretla sa tiež so zástupcami LGBTI+ komunity.

„Trestné činy z nenávisti nie sú útokom iba na nejakú komunitu, menšinu. Trestné činy z nenávisti smerujú k nám všetkým, pretože smerujú na základné hodnoty našej spoločnosti, voči ľudskosti,“ vyhlásila.

Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila obete...
Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila obete...
+12Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila obete...

Verejnosť si na Námestí SNP v Bratislave pripomenula obete tragickej streľby na Zámockej ulici.

Iniciatíva Inakosť zvoláva na spomienkovú akciu na piatok 17.00 hod. Pochodom za odsúdenie nenávisti si chcú uctiť obete a odsúdiť násilie páchané na LGBTI+ ľuďoch.

K streľbe v centre Bratislavy došlo v stredu po 19.00 h. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena, ktorú previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla mŕtveho.

© Autorské práva vyhradené

215 debata chyba
Viac na túto tému: #streľba na Zámockej