Pellegrini je najdôveryhodnejším politikom. Predbehol v prieskume prezidentku

Najdôveryhodnejším spomedzi politických lídrov je poslanec Národnej rady SR a líder mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini. Dôveruje mu 41 percent a nedôveruje 58 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý zrealizovali od 21. septembra do 27. septembra na vzorke 1009 respondentov.

16.10.2022 14:19
NR SR: Rokovanie 65. sch?dze Foto: ,
Nezaradení poslanci Richard Raši a Peter Pellegrini počas rokovania Národnej rady.
debata (200)

Na druhom mieste v prieskume Focusu pre TV Markíza skončila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej vyjadrilo dôveru 40 percent a nedôveru 59 percent opýtaných. Na treťom mieste sa umiestnil poslanec a líder Smeru Robert Fico s dôverou na úrovni 33 percent a nedôverou 65 percent.

Predsedovi Národnej rady SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) dôveruje podľa výsledkov prieskumu 26 percent a nedôveruje 72 percent opýtaných. Europoslanec Milan Uhrík z mimoparlamentnej Republiky má dôveru 25 percent a nedôveru 60 percent ľudí.

Líder mimoparlamentnej SNS Andrej Danko si získal dôveru 22 percent ľudí, nedôveruje mu 74 percent opýtaných. Premiér Eduard Heger (OĽANO) má 22-percentnú dôveru a 78-percentnú nedôveru respondentov. Poslancovi a predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi dôveruje podľa prieskumu 20 percent a nedôveruje 79 percent opýtaných ľudí.

Predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka má dôveru 19 percent a nedôveru 53 percent opýtaných. Po ňom nasleduje šéf mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský. Tomu dôveruje 17 percent a nedôveruje 55 percent respondentov. Vicepremiérke a predsedníčke Za ľudí Veronike Remišovej vyjadrilo dôveru 15 percent a nedôveru 83 percent respondentov.

Ďalším v poradí je líder ĽSNS Marian Kotleba s dôverou 12 percent a nedôverou 86 percent respondentov. Predseda mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztián Forró má dôveru deviatich percent a nedôveru 48 percent opýtaných. Ministrovi financií a lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi dôveruje osem percent opýtaných a nedôveruje 91 percent.

200 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Peter Pellegrini #dôveryhodnosť politikov #Zuzana Čaputová