Matovič: Rokovať o návrhu na zmenu ústavy sa bude, veto platí na hlasovanie

Veto hnutia OĽaNO k novele Ústavy SR súvisiacej s predčasnými voľbami z dielne Sme rodina platí na hlasovanie, nie na rokovanie, uviedol líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič. Ak by OĽaNO chcelo toto veto stiahnuť, tak až po tom, ako uvidia výsledky hlasovania o vyslovení nedôvere vláde.

06.12.2022 17:39
matovič, Foto:
Minister financií a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.
debata

„Naďalej naše veto platí, ale to veto platí na hlasovanie. Nemáme najmenší problém, aby sa o tomto návrhu rokovalo,“ uviedol Matovič. Poznamenal, že predseda Sme rodina Boris Kollár tento postup nespochybnil.

Čo sa týka otázky predčasných volieb, podľa vlastných slov Matovič nepostrehol, že by hnutie Sme rodina bolo naklonené tejto diskusii. Nepamätá si, že by sa rozvinula „nejaká väčšia debata“ o tomto na koaličnej rade.

V otázke prípadnej zmeny ústavy, líder SaS Richard Sulík počas dňa deklaroval pripravenosť podporiť ju, ak prejde pozmeňujúci návrh pripravený Máriou Kolíkovou (SaS). Ten sa má týkať možnosti samorozpustenia parlamentu. „Sme presvedčení o tom, že je správne mať takéto pravidlo v ústave,“ uviedol.

kuffa, taraba Čítajte viac Taraba už vydiera Hegera: Buď predčasné voľby, alebo zahlasujeme za pád vlády
debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #zmena ústavy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy