Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

Horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov. Na ceste je kašovitý sneh. Osobná doprava sa v oboch smeroch zdrží do 15 minút. Informuje o tom Stella centrum na svojom webe. Zelená vlna RTVS uviedla, že obchádzka vedie cez Turčianske Teplice a Martin.

09.12.2022 20:12
debata (1)

VIDEO: Pozrite si, aká je predpoveď počasia na víkend a začiatok budúceho týždňa.

Uzavretý je aj horský priechod Šturec pre vozidlá nad desať metrov. Dôvodom je husté sneženie. Zelená vlna informuje aj o spadnutom strome na ceste na horskom priechode Prašivá-Látky v smere z Hriňovej. Spadnutý strom zasahuje aj do pravého pruhu na západnej diaľnici D1 pri odpočívadle Čataj smerom do Bratislavy

Stella centrum zároveň vodičov upozorňuje, aby rátali s lokálnymi hmlami a nezabudli na správne osvetlenie auta.

Na niektorých horských priechodoch je kašovitý až utlačený sneh hrúbky jeden až dva centimetre. Na horskom priechode Čertovica je na ceste štyri- až päťcentimetrový sneh. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC). Na viacerých priechodoch je zložitá situácia komplikujúca dopravnú premávku.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty, aj cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem horských priechodov Huty, Vrchslatina, Besník, Príslop, Šturec, Javorník, Chorepa, Súľová, Grajnár, Donovaly, Makov a Vernár, kde je na vozovke čerstvý, kašovitý až utlačený sneh.

Na rýchlostnej ceste R1 v úseku Banská Bystrica Sever – Banská Bystrica Východ je na vozovke miestami kašovitý sneh hrúbky dva centimetre. V okresoch Kežmarok a Stará Ľubovňa sa miestami na cestách nižších kategórií nachádza zľadovatený sneh do jedného centimetra.

V hornatejších oblastiach sa na povrchu vozoviek miestami nachádza vrstva kašovitého až utlačeného snehu od jedného do dvoch centimetrov, ojedinele štyroch až piatich centimetrov. Na ceste v úseku Srdiečko – Bystrá je päť až desať centimetrov snehu, pre vozidlá nad desať metrov je úsek cesty zjazdný len so snehovými reťazami.

SSC upozorňuje vodičov na zľadovatený sneh na cestách III. triedy v oblasti Spišskej Starej Vsi a Haligoviec a na cestách Spišská Belá – Spišská Stará Ves a Hniezdne – Červený Kláštor. Silný dážď obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov na diaľnici D2 v oblasti Bratislavy, Lozorna, Závodu a Jaroviec a sneženie v oblasti Trstená.

Horský priechod Herlianske sedlo a cesta v úseku Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie sú uzavreté pre všetku dopravu. Horské priechody Šútovce a Fačkov sú uzavreté pre vozidlá nad desať metrov dĺžky a horský priechod Príslop pre vozidlá nad 12 metrov dĺžky.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #doprava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy