NAKA vykonala s maďarskou políciou protidrogovú akciu Baracka, zadržali 12 ľudí

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala v spolupráci s maďarskými kolegami z Boršodsko-abovsko-zemplínskej župy protidrogovú akciu s krycím názvom Baracka.

15.02.2023 18:13
debata

Zameraná bola na dokumentovanie organizovanej skupiny páchateľov slovenskej štátnej príslušnosti, ktorá mala páchať drogovú trestnú činnosť na území Slovenska i Maďarska od roku 2021. Počas akcie zadržali 12 osôb slovenskej štátnej príslušnosti. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

V obci Szászfa mali mať v rodinnom dome laboratórium na výrobu metamfetamínu, ktorý mali distribuovať prostredníctvom ďalších osôb na územie Košíc. Maďarská polícia toto laboratórium zaistila, pričom zhabala približne 700 gramov metamfetamínu, tisíc gramov medziproduktu tesne pred ukončením varu a viac ako 37-tisíc eur.

Slovenská polícia zasahovala v Košiciach a Rožňave. Vykonala viaceré prehliadky rôznych priestorov vrátane niekoľkých vozidiel. Zaistila väčšie množstvo marihuany, tabliet efedrínu a peňažnej hotovosti. Pri prehliadkach našla aj veci pochádzajúce z krádeží v Košickom kraji.

Počas akcie zadržali celkom 12 osôb slovenskej štátnej príslušnosti. Zaistené boli tiež dve vozidlá a výnos z trestnej činnosti. „Aktuálne vykonávame procesné úkony so zadržanými, bližšie informácie nebudeme poskytovať,“ konštatuje polícia.

debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #protidrogové záťahy