Kuriózne útoky prírody: Kravy zaútočili na ženu, bobor stromom na cestu

Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zasahovala v obci Ďurďové (okres Považská Bystrica), kde mladú ženu pri prechádzke so psom napadlo na poli stádo kráv.

26.02.2023 20:33, aktualizované: 21:47
dobytok, úroda, kravy, pole Foto:
Ilustračná snímka.
debata (8)

Zranená žena si pomoc dokázala privolať sama. „Podchladená pacientka bola pri vedomí, pričom sa sťažovala na silné bolesti hlavy a krku. Lekárka jej poskytla primárne zdravotné ošetrenie, podala liečbu od bolesti a následne ju záchranári preložili na palubu," priblížila záchranársku akciu hovorkyňa VZZS-ATE Zuzana Hopjaková.

Doplnila, že pacientku v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie hlavy a krku vrtuľníkom transportovali do Fakultnej nemocnice v Žiline.

Počas týždňa zase polícia v Senici riešili iný kuriózny prípad. Bobor zapríčinil pád stromu a ten skončil čiastočne na ceste. „Doposiaľ neznámy bobor sa pustil do stromov pred vjazdom do Senice od mesta Holíč. Policajti ho síce neprichytili pri čine, ale podľa odtlačkov zubov sú mu už na stope," komentovala s nadhľadom a humorom trnavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Ako doplnila, policajná hliadka o padnutých konároch vyrozumela cestárov, ktorí ich odstránili.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #kravy #vrtuľníková záchranná zdravotná služba