Smer nepodporí prípadnú zmenu ústavy k darovaniu stíhačiek Ukrajine

Smer nepodporí prípadnú zmenu ústavy v súvislosti s darovaním stíhačiek MiG-29 Ukrajine. "Ak sa rozhodnú, že chcú zmenu ústavy, potrebujú na to 90 hlasov, my im k tomu ani jeden hlas nedáme," vyhlásil líder opozičnej strany Robert Fico.

08.03.2023 11:52
Robert Fico Foto: ,
Predseda Smeru Robert Fico.
debata (58)

„Ak niekto hovorí o zmene ústavy, tak potvrdzuje že aktuálne na Slovensku neexistuje žiadny štátny orgán, ktorý by mal kompetencie rozhodnúť o darovaní stíhačiek MiG-29 Ukrajine,“ povedal. Zdôraznil, že takéto kompetencie nemá ani dočasne poverená vláda, ani prezidentka, čo bolo aj dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze v parlamente.

SR SIAF letecké dni otvorenie BAX Čítajte viac Naď naznačil, že v parlamente sa zaoberajú možnosťou rokovať o migoch neverejne

Fico zopakoval, že Smer nesúhlasí s ďalším posielaním zbraní na Ukrajinu, a preto so zmenou ústavy nechce mať nič spoločné. Nerozumie, prečo by mali byť rokovania o stíhačkách v utajenom režime, nevidí naň žiaden dôvod.

VIDEO: Naď: Nebudem tancovať podľa toho, ako Fico a jeho proruská propaganda píska
Video

O poskytnutí stíhacích lietadiel MiG-29 Ukrajine by mala podľa vyjadrení dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa rozhodovať uznesením Národná rada SR. Naznačil, že z vedenia parlamentu sa zaoberajú možnosťou rokovania v utajenom režime. Vláda má o téme rokovať až po schválení v parlamente.

VIDEO: Káčer o migoch: Na nás je nasmerovaný hnev Moskvy už dlhý čas
Video
58 debata chyba
Viac na túto tému: #stíhačky MiG-29