Podľa medializovaných informácií boli dospelými obeťami nešťastia deti uznávaného neurológa známeho i vo svete.
„Nemáme svedkov. Množstvo bytov je tam na eseročky, nikto nikoho nepozná, množstvo ľudí nebolo doma,“ priznal Hamran v utorkovom vysielaní Rádia Expres. Ako vyhlásil, v prípade ide zrejme o vraždu a dvojnásobnú samovraždu, no bližšie informácie odmietol poskytnúť, aby nemaril prebiehajúce vyšetrovanie.
Okolo tragédie pritom zostáva viacero nejasností. Policajti najprv dostali hlásenie, že z jedného bytu na Vyšehradskej ulici vypadol mladý muž, no kým prišli na miesto, bol už v sanitke. Nikto ho nepoznal a keďže pri sebe nemal doklady, nevedeli zistiť jeho totožnosť, ani to, odkiaľ presne vyskočil. Policajti síce začali chodiť po dome a zvoniť pri bytoch, nie vždy im však mal kto otvoriť.
VIDEO: Tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy.Ako Hamran upozornil, v tej chvíli sa nedalo nič viac robiť. „Polícia podľa zákona nemôže len tak vstupovať do obydlia, je to chránené ústavou. Musíte mať vážne podozrenie, napríklad, že sa tam nachádza páchateľ nejakého zločinu,“ vysvetlil.
Policajti tak podľa neho celé hodiny „behali v tej bytovke a snažili sa dopátrať k tomu, v ktorom byte mohlo dôjsť k nejakému incidentu“, respektíve, odkiaľ mohol neznámy muž vyskočiť. Dokonca nasadili aj dron, aby preverili, aká je situácia na jednotlivých poschodiach.
Niekto im vraj označil istú rodinu v dome, ktorej sa to malo týkať, ale o 14.30 h zistili, že je to falošná stopa. Pátranie ani nestihli dokončiť, keď na zem pred bytovku dopadla 39-ročná žena s bodnými ranami. Až vtedy odhalili, o aký byt ide, lebo ju niekto z obyvateľov domu spoznal.

Policajti potom vylomili dvere do bytu, kde objavili mŕtveho chlapca. Dodatočne sa zistilo, že muž, ktorý vyskočil ako prvý už dopoludnia a zraneniam podľahol, je 27-ročný Marek, brat identifikovanej ženy.
Na adresu polície sa neskôr zosypala kritika za to, že takmer šesť hodín nevedela vypátrať byt, odkiaľ obete vyskočili. Hamran potvrdil, že nariadil „prezidiálnu kontrolu“, no je presvedčený, že zasahujúci príslušníci nepochybili.
„Na základe toho, čo som videl a počul, nemám absolútne žiadne pochybnosti, že by tí policajti nespravili všetko, čo bolo v ich silách,“ zhodnotil.
Podľa informácií Nového Času boli muž a žena deťmi známeho slovenského neurológa, 76-ročného profesora, ktorý patrí medzi popredných svetových odborníkov na liečbu Alzheimerovej choroby. Pôsobil aj na britskej univerzite v Cambridgei a v roku 1996 založil Neuroimunologický ústav SAV, ktorý sa ako prvý u nás zameral na boj s Alzheimerovou chorobou.
Dlhé roky bol tiež riaditeľom Národného centra pre molekulové inžinierstvo a biotechnológiu a stál pri zrode Nadácie Memory. Jeho nebohá dcéra Michaela istý čas pracovala ako klinická psychologička v Centre Memory, ktorú zriadila práve uvedená nadácia.