Štvrťmiliónová škoda. V Bratislave ukradli 32 obrazov

Polícia vyšetruje okolnosti krádeže 32 umeleckých obrazov, ku ktorej došlo koncom minulého týždňa v priestoroch administratívnej budovy na Galvaniho ulici v Bratislave.

19.04.2023 16:04
krádeź Foto:
Jeden z obrazov, ktorý v nedeľu 16. apríla 2023 z administratívnej budovy na Galvaniho ulici v Bratislave ukradol neznámy páchateľ.
debata (1)

Celková škoda bola vyčíslená na 256 000 eur. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Doposiaľ neznámy páchateľ vošiel 16. apríla bez použitia násilia do priestorov administratívnej budovy. V jednej z miestností poškodil sadrokartónovú stenu, ktorá oddeľovala miestnosť od vedľa nej situovaného ateliéru, do ktorého následne vošiel,“ približuje polícia.

Okrem viac ako troch desiatok originálnych obrazov rôznych veľkostí odcudzil aj horský bicykel, paddleboard, ohrievač a vlhkomer. Vyšetrovateľ už v danom prípade začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže.

V tejto súvislosti sa polícia obracia s prosbou o pomoc na verejnosť. V prípade akýchkoľvek informácií ju môžu občania kontaktovať na bezplatné číslo polície 158, prípadne formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #krádež #polícia SR