Pokémoni ešte „fičia“? Číňan pašoval na Slovensko falošné kartičky, hrozí mu mastná pokuta

Bratislavskí colníci zaistili 3 508 balíkov zberateľských kartičiek Pokémonov v hodnote viac ako 22 000 eur.

20.04.2023 10:13
pokémon Foto:
Falošné zberateľské kartičky Pokémonov, ktoré zhabala Finančná správa v Bratislava.
debata (7)

TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková. Dodala, že vo veci prebieha ďalšie konanie podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi. Páchateľovi hrozí pokuta do výšky 67 000 eur, prípadne trestné stíhanie.

„Hliadka príslušníkov finančnej správy z CÚ Bratislava zasahovala v uplynulých dňoch v areáli na ulici Stará Vajnorská. Zamerala sa na kontrolu motorového vozidla so slovenskou poznávacou značkou. Jeho majiteľom bol 53-ročný občan čínskej národnosti,“ priblížila hovorkyňa s tým, že po úplnej vnútornej kontrole auta objavili tovar vykazujúci znaky porušovania práva duševného vlastníctva.

detektiv pikachu, Čítajte viac Nepredstaviteľné sa stáva skutočnosťou! Pikachu po 25 rokoch odchádza zo seriálu o Pokémonoch

Okrem balíkov kartičiek našli colníci aj 184 obalov na karty. Prepravca k nim podľa slov hovorkyne nevedel predložiť potrebné doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia. Ak by sa tieto napodobeniny predali ako originál, škoda by predstavovala 22 692 eur. V tejto súvislosti colníci upozornili, že pri kúpe kartičiek treba dávať pozor na falzifikáty. Ich znakom býva podľa slov hovorkyne nižšia cena, zamerať sa treba na chyby pri tlači a rozpoznávacie zna­ky.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #colníci #pašovanie #Pokémon #Colný úrad