Muž mal v obchodnom dome v Bánovciach nad Bebravou napadnúť štyroch ľudí

Policajti obvinili 25-ročného muža z prečinu výtržníctva. Obvinený mal v obchodnom dome v Bánovciach nad Bebravou pod vplyvom alkoholu bezdôvodne napadnúť štyroch ľudí. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

04.07.2023 13:48
debata (4)

Obvinený mal fyzicky napadnúť 59-ročnú ženu, 18-ročné dievča, 19-ročného muža a 53-ročného muža, ktorý utrpel zranenia tváre v oblasti nosa s doposiaľ nezistenou dobou liečby. „Zamestnanci obchodného domu ihneď privolali na miesto políciu, avšak obvinený z miesta pred príchodom hliadky ušiel,“ uviedli policajti.

Policajná hliadka začala po mužovi okamžite pátrať, spozorovala ho na ulici Záfortňa, kde sa dal na útek. „Policajti ho dobehli a keďže bol agresívny i voči nim a kládol aktívny odpor, za použitia donucovacích prostriedkov ho spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode,“ doplnila polícia.

Policajti mu po zadržaní vykonali dychovú skúšku, ktorá skončila s výsledkom 1,46 promile alkoholu. „Muž motív svojho konania počas celého trestného konania nevysvetlil. Polícia podala podnet na jeho vzatie do väzby. O tom, či bude stíhaný väzobne, rozhodne v najbližších hodinách súd,“ dodali policajti.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bánovce nad Bebravou #polícia SR