Kollár ako Vlčan? Pár dní pred pádom vlády prihral Doležal svojmu šéfovi 124-tisíc eur

Predseda parlamentu Boris Kollár má podľa Nadácie Zastavme korupciu podobnú kauzu ako bývalý minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.

03.08.2023 09:49
NRSR, kollár Foto: ,
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).
debata (43)

Nadácia o tom informovala na svojej domovskej stránke s tým, že to vyplynulo z analýz majetkov lídrov strán, ktoré kandidujú vo voľbách a majú šancu sa dostať do parlamentu. Nadácia Zastavme korupciu pripravila analýzy v spolupráci s portálmi Finstat.sk a Transparex.sk. Analýza predsedu parlamentu a strany Sme rodina je prvou z analýz.

Vlčan Čítajte viac Vlčanova firma zo škandalóznej dotácie financovala nákup strojov. V súťaži na 3,5 milióna uspela firma s nulovými tržbami

Nadácia vysvetlila, že niekoľko dní pred koncom vlády ministerstvo dopravy podpísalo zmluvu za 124-tisíc eur s Kollárovou firmou Radio Group. Rezort dopravy pritom viedol nominant Sme rodina. „Podobná kauza pripravila Vlčana o stoličku. Podávame preto aj podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií," uviedla nadácia a vysvetlila, že Radio Group prevádzkuje Fun Rádio a Rádio Vlna, pričom za posledné tri roky si u nich rezort dopravy zaplatil reklamu za viac ako 300-tisíc eur. Ministerstvo dopravy argumentuje, že v rámci kampane pre Plán obnovy oslovovali najpočúvanejšie rádiá a najsledovanejšie televízie, a tvrdí, že v prípade Kollára a Radia Group neexistuje konflikt záujmov, pretože Kollár nie je v riadiacich orgánoch firmy, ale je majiteľom. Ako nadácia ďalej uviedla, problém nevidí ani Kollár, ktorý sa sám vyjadril, že sa na riadení nepodieľa, keďže nemôže.

Boris Kollár, odvolávanie, mimoriadna schôdza, Sme rodina Čítajte viac Kollár prežil, prežije aj Sme rodina? Za poklesom preferencií stáli jeho kauzy. Pre Hlas je to zisk, ale aj problém

Nadácia Zastavme korupciu túto situáciu pripodobnila k situácii exministra pôdohospodárstva Vlčana, ktorý skončil vo svojej funkcii pre dotáciu 1,4 milióna eur pre jeho firmu z rezortu životného prostredia. „Vlčan rovnako argumentoval, že na podporu mala spoločnosť zákonný nárok, firmu Reko Recycling neriadil, len vlastnil 55 percent akcií. Napriek tomu Vlčan padol, po ňom aj celá vláda. Boris Kollár vlastní celých 100 percent Radio Group," vysvetlila nadácia.

43 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #Sme rodina #andrej doležal #Samuel Vlčan