Brutálna vražda ženy v Michalovciach na Nový rok otriasla Slovenskom. Valentín dostal 20 rokov

Za vraždu 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka na ulici v Michalovciach dostal obžalovaný Valentín H. 20-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom v stredu Mestský súd v Košiciach, ktorý 19-ročného mladíka, ktorý sa k činu priznal, odsúdil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

04.10.2023 10:40 , aktualizované: 11:05
SR Košice vražda Michalovce prokuratúra väzba... Foto: ,
Na snímke obvineného 18-ročného V. H. predvádzajú policajti pred sudcu.
debata (5)

Súd pri verdikte zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť, že obžalovaný sa priznal, skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. Iné poľahčujúce okolnosti neuznal.

VIDEO: Erika sa stala obeťou páchateľa. Podľahla niekoľkým bodným ranám.

Video

Prokuratúra žiadala pre obžalovaného trest pri hornej hranici trestnej sadzby, čo je 25 rokov. Vzhľadom na miernejší trest uložený súdom podala odvolanie voči výroku o treste. Obžalovaný si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.

Na tomto mieste páchateľ dobodal 46-ročnú Eriku.
Na tomto mieste sa stal prvý incident. Žena ako...
+9Hoci sú na ul. kpt. Nálepku byty, nik na krik...

K vražde došlo na Ulici Sama Chalupku v Michalovciach na Nový rok ráno. Páchateľ bývalú zdravotnú sestru sledoval a napadol po tom, ako si vybrala peňažnú hotovosť z bankomatu. Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc, ten ju však dobehol a opakovane bodal nožom. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. Polícia muža zadržala 3. januára v Žiline, odvtedy je vo väzbe.

Vražda Michalovce Čítajte viac Strach v Michalovciach. Desivé VIDEO brutálneho činu: Páchateľa chytili, no ľudia sa necítia bezpečne

V záverečnej reči minulý týždeň obžalovaný vyjadril ľútosť nad svojím konaním. „Veľmi mi je to ľúto. Odkedy som tu, stále si vyčítam, prečo som to urobil. Neviem to pochopiť a veľmi sa chcem ospravedlniť,“ povedal Valentín H.

Trest si má odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Súčasťou rozsudku je aj uloženie ochranného dohľadu na dva roky a náhrada nákladov na pohreb zavraždenej. S nárokom na úhradu nemajetkovej ujmy odkázal súd poškodených rodičov na civilný proces.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda v Michalovciach