„Členom skupiny nie je možné sa stať vlastnou aktivitou, vždy musí prísť formou pozvánky od niekoho, kto sa už v tejto skupine nachádza,“ priblížil NBÚ s tým, že členov sa snažia v skupine udržať aj vyhrážkami a opätovným pozývaním. Vyzývajú ich aj k šíreniu skupiny medzi kamarátmi.
Občianske združenie IPčko zdôraznilo, že takýto obsah môže deti vystrašiť, traumatizovať, znecitlivieť voči násiliu či oslabiť empatiu. Aj keď často cíti, že by to nemalo robiť, môže ho to lákať. „Tým, že je v skupine so svojimi rovesníkmi, ktorí ho tam pridali, cíti sa ‚výnimočne‘. Má pocit, že nesmie zlyhať a sklamať. Zrazu je súčasťou nejakej skupiny, k niekomu patrí, je to tajné a deje sa to mimo dospelých,“ skonštatovali z IPčka.
NBÚ odporúča rodičom kontrolovať skupiny, v akých ich deti komunikujú. Ak nájdu podozrivý obsah, mali by to nahlásiť polícii. Dôležité je deti upozorniť aj na to, že nemajú zdieľať osobné informácie na sociálnych sieťach s neznámymi osobami. Na obmedzenie prístupu k nevhodnému obsahu môžu použiť aplikácie rodičovskej kontroly.