Poslanec za Progresívne Slovensko sa vzdáva mandátu starostu Hviezdoslavova

Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko Marek Lackovič sa vzdáva mandátu starostu obce Hviezdoslavov v okrese Dunajská Streda. Ako ďalej informovalo komunikačné oddelenie hnutia, obci však bude poslanec naďalej pomáhať ako dobrovoľník.

28.11.2023 14:25
Marek Lackovič Foto: ,
Marek Lackovič (Progresívne Slovensko) skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze parlamentu 25. októbra 2023 v Bratislave
debata (12)

„Sedieť naplno sa dá len na jednej stoličke. Na rozdiel od mnohých ďalších v parlamente nechcem kumulovať dve ťažké a zodpovedné úlohy a funkcie," povedal Lackovič. Doplnil, že ho teší uskutočnenie desiatok úspešných projektov, dobrá finančná situácia aj stabilný kolektív, ktorý za sebou v obci zanecháva.

Atmosféra v parlamente pred prvou schôdzou Národnej rady.

Video

Poslanec chce podľa vlastných slov vyslať jasný a silný signál, že prichádza nová politická kultúra. „Tak je to korektné, slušné a normálne. Ak na Slovensku chceme novú politickú kultúru – slušnosť, čestnosť, otvorenosť – začať musíme od seba. Čaká nás ešte veľa roboty,” uzavrel Lackovič.

Ustanovujúca schôdza NR SR a skladanie sľubu

V poslaneckých laviciach sa prvýkrát oficiálne stretlo 150 nových poslancov, ktorí zložili sľuby. Dosluhujúci predseda parlamentu Boris Kollár vystúpil s rozlúčkovým príhovorom.

Fotogaléria
Novozvolení poslanci NR SR počas ustanovujúcej...
Ústava Slovenskej republiky pred začiatkom...
+33Novozvolení poslanci NR SR počas ustanovujúcej...
12 debata chyba
Viac na túto tému: #Progresívne Slovensko #Hviezdoslavov