Šutaj Eštok vymenoval nového policajného prezidenta Soláka

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok v piatok 1. decembra 2023 vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka.

01.12.2023 14:49
DSC04127-1 Foto:
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru plk. Mgr. Ľubomíra Soláka.
debata (7)
R. Kaliňák a M. Saloň o policajnom prezidentovi Ľ. Solákovi
Video
Zdroj: TV Pravda

V súlade so zákonom o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru predložil pred menovaním šéf rezortu vnútra kandidáta Ľubomíra Soláka na verejné vypočutie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ktoré sa uskutočnilo 29. novembra 2023.

Ľubomír Solák, šutaj eštok Čítajte viac Gašpar a Spišiak o novom šéfovi polície: Jeden chce, aby zastavil politické objednávky a účelové stíhania, druhý, aby sa postavil za čestných policajtov

„Som presvedčený, že pán Solák bude správnym človekom na čele Policajného zboru, bude sa vždy zastávať zákona, spravodlivosti a bude partnerom pre radových policajtov. Prichádza s víziou upokojenia situácie v Policajnom zbore, zdieľame rovnaký názor, že zákon má platiť pre každého jedného príslušníka,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Aké majú opoziční poslanci výhrady k nominácii Ľ. Soláka?
Video
Zdroj: TV Pravda

Ľubomír Solák má služobnú prax v polícii 25 rokov, kde prešiel viacerými pozíciami vrátane riadiacich, spĺňa zákonné podmienky na výkon funkcie prezidenta Policajného zboru. Od 15. novembra viedol Policajný zbor na základe dočasného poverenia, do zboru opätovne nastúpil z Mestskej polície Bratislava.

Ľubomír Solák, šutaj eštok Čítajte viac Políciu povedie Solák, od ministra si vyžiadal voľné ruky. Chce byť hovorcom policajtov, chystá aj personálne zmeny

„Policajný prezident je pripravený riešiť všetky problémy, s ktorými Policajný zbor zápasí, či už je to dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc,“ povedal minister vnútra.

„Na prvom mieste je, aby si polícia kvalitne plnila svoje úlohy pri zaisťovaní bezpečnosti obyvateľov a policajti sa vždy riadili v službe zákonom bez vnášania politiky či osobného pohľadu. Budem sa snažiť vytvoriť seriózne podmienky pre každého jedného policajta, výzvou pre nasledujúce obdobie je najmä riešiť problém poddimenzovanosti v Policajnom zbore a udržania príslušníkov v zbore,“ priblížil Ľubomír Solák.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Matúš Šutaj Eštok #Ľubomír Solák