SHMÚ: Na severe Slovenska môže v noci teplota klesnúť na mínus 20 stupňov

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa môže v noci teplota klesnúť na mínus 20 až mínus 22 stupňov Celzia. Varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu druhého stupňa od 23.00 h do stredy (10. 1.) 9.00 h. Informuje o tom na webe.

09.01.2024 21:09
debata
Zvykajte si na život pod bodom mrazu. Chvíľu to potrvá
Video

„Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,“ priblížili meteorológovia.

Švédsko počasie sneh sneženie búrka Čítajte viac Cez víkend zimnú jar vystrieda krutá zima. Príroda dostane šancu oddýchnuť si

Najnižšiu výstrahu pred nízkymi teplotami vydali pre okres Brezno, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Bardejov, Levoča, Medzilaborce, Sabinov, Stropkov, Svidník, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok, Čadca a Žilina. V týchto lokalitách môže byť od mínus 15 do mínus 19 stupňov.

Na Slovensku zároveň platia aj hydrologické výstrahy pred povodňami. Výstraha prvého stupňa platí pre okres Malacky. Výstrahu druhého stupňa vydal SHMÚ pre okres Michalovce a Trebišov bez rieky Roňavy.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #mráz #zima