Šesť rokov od vraždy Kuciaka: Zhromaždenia budú v 32 mestách

V stredu 21. februára uplynie šesť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje pri tejto príležitosti spomienkové zhromaždenia v 32 mestách, z toho je 23 na Slovensku a deväť v zahraničí.

19.02.2024 22:38
kuciak, 5 rokov, výročie Foto: ,
Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynie šesť rokov.
debata (19)

„Vražda zmenila Slovensko, spoločne sme sa postavili na námestia, aby sme bojovali za slušnosť a spravodlivosť. Dnes cítime, akoby sa na Slovensku vraždou Jána a Martiny nič nezmenilo. Staré časy sú späť,“ uviedla iniciatíva. Poukazuje na to, že novinári čelia útokom každý deň a politici ani šesť rokov po vražde ich kolegu nemajú problém robiť z nich terče. „Bez riadneho legislatívneho konania sa prijímajú zákony, ktoré otriasajú spravodlivosťou a ohrozujú právny štát. Naša demokracia je mladá a krehká, vláda práva nie je samozrejmá a je dnes ohrozená,“ dodáva Za slušné Slovensko.

Ako súd oslobodil Kočnera, poslal Zsuzsovú do väzenia a reakcie rodičov Jána a Martiny
Video

Zhromaždenie v Bratislave bude na Námestí slobody o 17:00 a vystúpia na ňom rodičia Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej, zástupcovia novinárov, herec Richard Stanke, Zuzana Petková z Nadácie Zastavme Korupciu a Katarína Batková z Via Iuris, ako aj hudobníci Katarína Koščová a Daniel Špiner.

Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Threema, komunikácia Čítajte viac Detaily z rozsudku v kauze Kuciak: Prečo jeden zo sudcov o vine Kočnera nepochybuje? Motív mal on, nie Zsuzsová

Zhromaždenia budú aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Prievidzi, Lučenci, Rimavskej Sobote, Dolnom Kubíne, Bardejove, Námestove, Rožňave, Banskej Štiavnici, Liptovskom Mikuláši, Prešove, Nových Zámkoch, Ružomberku, Trstenej, Zvolene, Michalovciach, Vranove nad Topľou, Piešťanoch, Pezinku, Komárne, Spišskej Novej Vsi. V zahraničí budú spomienkové zhromaždenia v Luxemburgu, Brne, Zlíne, Prahe, Paríži, Osle, Vancouveri, Haagu a Kodani.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda novinára Jána Kuciaka #Ján Kuciak a Martina Kušnírová