Šimečka vyzval koalíciu, aby obnovila vojenskú pomoc Kyjevu: Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu

Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži maximálnu podporu od svojich spojencov a susedov. Vyhlásil to podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder PS Michal Šimečka pri príležitosti druhého výročia ruskej invázie na Ukrajinu. Lídrov vládnej koalície vyzval, aby obnovili vojenskú pomoc Ukrajine a prestali hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

23.02.2024 13:22
debata (111)
Fico o pomoci Ukrajine: Kántria sa tam Slovania
Video

„Toto nie je abstraktné utrpenie, toto nie sú abstraktné čísla. Sú za nimi tváre a osudy konkrétnych ľudí, nevinných mužov, žien a detí. A všetko sa to deje hneď vedľa, za našimi hranicami, u nášho suseda,“ pripomenul Šimečka a poukázal na štatistiky obetí.

Fiala: Počúvam, čo hovoria Fico a Orbán, a potom je tu nejaká realita
Video

Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek poukázal aj na vývoj bojov na Ukrajine. „Ak odoprieme Ukrajine zbrane, nevypukne mier. Pád Avdijivky potvrdil naše slová a usvedčil Smer-SD a Hlas-SD z hanebnej a fatálnej lži,“ tvrdí.

Zelenskyj: Putin je monštrum, nebojte sa jeho porážky
Video
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystúpil na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii. Zdroj: MSC/Twitter V. Zelenského

V sobotu 24. februára uplynú dva roky od okamihu, keď ruský prezident Vladimir Putin skoro ráno v televíznom prejave oznámil začiatok vojenskej invázie na Ukrajinu. Označil ju za „špeciálnu vojenskú operáciu“ s cieľom vykonať „demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny“. V súčasnosti sa boje odohrávajú na 1 500 kilometrov dlhej frontovej línii tiahnucej sa zo severu na juh, pričom Ukrajina je denne vystavená delostreleckým a raketovým útokom ruskej armády.

111 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Michal Šimečka