Krajniak z politiky neodchádza. Do eurovolieb povedie Záborskej partaj: „Budem brániť deti pred LGBTI a Slovensko pred kolonizáciou“

Mimoparlamentnú stranu Kresťanská únia (KÚ) povedie do eurovolieb exminister práce a bývalý podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Za prioritu v Európskom parlamente (EP) považuje strana zachovanie práva veta a suverenitu Slovenska. KÚ ide do eurovolieb samostatne.

27.02.2024 16:01
Milan Krajniak Foto:
Milan Krajniak
debata (19)

„Chceme otvorene a nahlas presadzovať témy a záujmy Slovenska – suverénne formou i obsahom, autenticky, s rešpektom a úctou k našim partnerom v európskom spoločenstve, ktorého sme súčasťou,“ zdôraznila predsedníčka KÚ Anna Záborská.

Krajniak pripomenul, že KÚ chce dať ľuďom na Slovensku pri ich voľbe alternatívu, aby sa nemuseli rozhodovať iba medzi lídrom Smeru-SD Robertom Ficom a jeho spojencami alebo Progresívnym Slovenskom (PS) a jeho spojencami. „Chceme zastupovať v europarlamente aj na Slovensku ľudí, ktorí vyznávajú kresťanské a konzervatívne hodnoty, a ktorí chcú suverénnu a samostatnú konzervatívnu politiku. Budeme chrániť život, kresťanské hodnoty, rodinu, deti pred LGBTIQ+ a transgender ideológiou a brániť Slovensko pred progresívnou ideologickou kolonizáciou,“ priblížil. Kompletnú kandidátku predstaví strana v najbližších týždňoch.

Milan Krajniak Čítajte viac Krajniak odchádza zo Sme rodina. V politike končí po ôsmich rokoch

Voľby do EP sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr 10. marca.

Progresívne Slovensko do eurovolieb povedie bývalý premiér
Video
19 debata chyba
Viac na túto tému: #Milan Krajniak #voľby do Európskeho parlamentu