Fico apeluje na opozíciu, aby prestala EÚ žiadať o zobratie peňazí Slovensku

Opozícia chodí po európskych orgánoch a žiada, aby Slovensku zobrali peniaze. Na tlačovej konferencii po výjazdovom rokovaní vlády to uviedol premiér Robert Fico (Smer). Zároveň ju požiadal, aby s tým prestala.

28.02.2024 15:30
fico Foto: ,
Premiér Robert Fico počas výjazdového rokovania vlády SR na Základne škole T. J. Moussona v Michalovciach 28. februára 2024.
debata (29)
PS: Koalícii je v záujme vlastnej beztrestnosti jedno, aké budú obete novely
Video

„Kde sa dá, robíme, čo môžeme, ale opozícia chodí po orgánoch Európskej komisie, Európskeho parlamentu a navrhuje, aby Slovensko bolo potrestané za to, že robíme suverénnu zahraničnú politiku, a boli nám zobrané finančné prostriedky,“ povedal Fico. Označil to za nehoráznosť. Zároveň podotkol, že oni „takéto špinavosti nerobili“.

Minister investícií Richard Raši (Hlas-SD) priblížil, že žiaden akt zo strany Komisie ani Únie nenastal, ani nebolo avizované, že by sa Slovensku mali zastaviť eurofondy. „Hovorím to preto, lebo zástupcovia opozície za SR bojujú na úrovni Európskeho parlamentu a Európskej komisie proti SR,“ skonštatoval. Raši doplnil, že prebieha len neformálna komunikácia s Európskou úniou (EÚ).

Fico po samite v Paríži: Vládla bojová atmosféra, ani slovo o mieri
Video
29 debata chyba
Viac na túto tému: #eurofondy #Európska únia #Robert Fico